23 Yıllık Profesyonel Yaşam

hr

23 yıldır profesyonel olarak sürdürdüğü moda tasarımcılığı mesleğine, çizdiği modellerle küçük yaşlarda eğilim gösteren Yalçın, 12 yaşındayken kendisine ve çevresine kıyafet tasarlamaya başladı. İstanbul, Fulya’da atölye açmaya karar veren Rabia Yalçın, özgün tasarımları, ‘ezber bozan’ koleksiyonları, kadına bakış açısı ile sektöre yepyeni bir soluk kattı. Rabia Yalçın adlı Haute Couture markasıyla oluşturduğu koleksiyonlarında Doğu ile Batı’nın sentezini, kültürlerarası dokuduğu tasarım köprüsüyle ürettiklerine yansıtan tasarımcı, çalışmalarını uluslararası platformda sunmakta.

30’u Aşkın Ülkede Basın Yansıması

hr

Tasarımlarıyla kadınları inançlarına ve giyim tarzlarına göre sınıflandırmayı kaldırarak tüm dünya kadınlarına mükemmel bir şekilde hitap eden tek moda tasarımcısı olarak tanımlanan Rabia Yalçın hakkında, dünyanın dört bir yanından 30’u aşkın ülkede görsel ve yazılı basında haber yapıldı.

Kadının ruhu, yaşamı, dokusu, hayata bakışı gibi tüm verileri harmanlayarak müşterilerine gerçek anlamda ‘kişiye özel’ tasarımlar sunan Rabia Yalçın, başarı hikayesi ve koleksiyonlarıyla uluslararası medyanın ilgisini çekerek, önde gelen yabancı basında ‘ezber bozan’, ‘zincirleri kıran’, ‘bugüne kadarki en etkileyici ve farklı koleksiyon’ tarzı yorumlarla manşet oldu. Time dergisinde yer alan kreasyonları, derginin editörlerince Paris Hilton ve Britney Spears’e  tavsiye edildi.

Time dergisinde yer alan kreasyonları, derginin editörlerince Paris Hilton ve Britney Spears’e  tavsiye edildi.

– TIME

Değerlerimiz

hr
Morbi sollicitudin odio at lorem euismod tincidunt. Cras purus justo, scelerisque interdum fringilla id, suscipit vitae odio. Nullam et sodales neque, eget consequat leo. Nullam iaculis maximus massa vitae commodo. Aenean fringilla et erat in cursus.

Kalite

Kalite

Estetik

Estetik

Sanat

Sanat

Doğal

Doğal

Zamansız

Zamansız

Yaratıcılık

Yaratıcılık

Rabia Yalçın Biograpghy

hr

Influenced by her native country’s history

A Turkish native, Rabia Yalçın’s creations represent the synthesis of regional and universal cultures from the time of the Ottoman Empire to the present.  Influenced by her native country’s history, Rabia’s collections are rooted in the opulence of the Ottoman rule, a time in which dress makers dedicated great time and care into creating lavish wardrobes.  Her pieces and handmade accessories showcase intricate embroidery and detail inspired by this rich history, and are interwoven with modern fabric, fit for today’s women.

A unique bridge between East and West

Rabia Yalçın was exposed to the arts and taught the skills needed to craft traditional garments at an early age.  Rabia’s passion for design further developed with the support and guidance of her family, inspiring her to embark on a career in fashion.  The juxtaposition of her traditional background and the sensual garments she creates from a mosaic of textiles forms a unique bridge between East and West.

Her creations surpass all limitations and express

An artist of fashion, Rabia Yalçın sees the woman’s body as her canvas, fabric as her paint, and thread as her brush.  Fashion should not confine women, but rather nurture their individuality and enhance their unique beauty and spirit.  As a whole, her provocative collections celebrate the sensual and exotic nature of all women.  Although Rabia strictly adheres to her traditional Muslim attire, her creations surpass all limitations and express her artistic vision of a woman’s soul.  Each piece is inspired by her personal motto, “My spirit inside reflects that of many.”  Rabia’s soul embodies the various facets, emotions and experiences of every woman, all of which are reflected in her work.

Ziyaret & Randevu

RABİA YALÇIN'IN 2019 KOLEKSİYONUNU YERİNDE GÖRMEK VE RANDEVU ALMAK İÇİN İLETİŞİM FORMUNDAN RANDEVU TALEP EDEBİLİRSİNİZ.